Amerikada Gezilecek Yerler

Amerikada Gezilecek Yerler

Amerikada Gezilecek Yerler , Amerika’da gezilecek pek çok yer var ama birkaç tanesi diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor. En popüler turistik yerlerden biri New York şehridir. Bu hareketli metropol, Özgürlük Anıtı ve Empire State Binası gibi dünyanın en ünlü simge yapılarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Görülmesi gereken bir diğer destinasyon ise şehrin kumarhanelerinin, şovlarının ve gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz Las Vegas. Daha rahat bir tatil için, pitoresk Golden Gate Köprüsü ve teleferikleriyle San Francisco’yu ziyaret edin. Ve Disney World’ün büyülü dünyasını görmek için Orlando’da durmadan Amerika’ya yapılan hiçbir gezi tamamlanmış sayılmaz.

New York

New York hiç uyumayan bir şehir ve her zaman yapacak bir şeyler var. İster kültür, ister tarih, ister sadece insanları izlemek isteyin, New York’ta herkes için bir şeyler var.

New York’ta görülmesi gereken yerlerden bazıları Özgürlük Anıtı, Central Park, Empire State Binası ve Times Meydanı’dır. Biraz kültür almak isteyenler için Metropolitan Museum of Art ve Museum of Modern Art bir zorunluluktur. Ve bir Broadway gösterisi görmeden New York’a yapılan hiçbir gezi tamamlanmış sayılmaz.

New York’ta ne yapılacağı konusunda gerçekten yanlış bir cevap yok. Sadece etrafta dolaşmak ve manzaraları ve sesleri duymak başlı başına bir deneyimdir. İster aksiyon dolu bir gezi, ister dinlendirici bir tatil arıyorsanız, New York City’de herkes için bir şeyler var.

Las Vegas

Las Vegas, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler turistik yerlerden biridir. Her yıl milyonlarca insan kumar oynamak, gösterileri izlemek ve sadece Las Vegas’ta bulunabilecek eşsiz atmosferi yaşamak için şehre akın ediyor.

Las Vegas’ta yapılacak şeyler sıkıntısı yok. Yüzlerce kumarhanenin yanı sıra sayısız restoran, bar ve gece kulübü de var. Ziyaretçiler ayrıca Broadway gösterilerinden sirklere kadar canlı eğlencenin tadını çıkarabilirler. Ve elbette, hiçbir Las Vegas gezisi, ikonik “Muhteşem Las Vegas’a Hoş Geldiniz” işaretinin önünde fotoğraf çekmeden tamamlanmış sayılmaz.

Vahşi bir hafta sonu ya da daha rahat bir tatil arıyorsanız, Las Vegas’ta herkes için bir şeyler vardır. Bu yüzden çantalarınızı toplayın ve unutulmaz bir deneyim için Sin City’ye gidin.

Diğer İçeriklerimize GOOGLE arama motorundan bakabilirsiniz.