Antalyada Gezilecek Yerler

Antalya Hakkında

Antalya Hakkında , Antalya şehri, Türkiye’nin Akdeniz kıyısında yer alır ve ülkenin en popüler turistik yerlerinden biridir. Kent, Attalid hanedanı tarafından kurulduğu MÖ 2. yüzyıla kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Bugün Antalya, canlı bir gece hayatı ve görülecek ve yapılacak çok şey bulunan modern bir şehirdir.

Antalya’daki en popüler turistik yerlerden bazıları Hadrian Kapısı, Kaleiçi (eski şehir) ve Aspendos amfi tiyatrosudur. Hadrian Kapısı, MS 130 yılında, Antalya’yı MS 128’de ziyaret eden Roma imparatoru Hadrian’ı onurlandırmak için inşa edilmiştir. Kaleiçi, dolambaçlı sokakları ve geleneksel Türk mimarisi ile şirin bir tarihi semttir.

Antalyada Gezilecek Yerler

Antalyada Gezilecek Yerler , Antalya’da gezilecek çok yer var. Bu yerlerden biri de Aspendos Tiyatrosu. Bu antik tiyatro, dünyadaki en iyi korunmuş Roma yapılarından biridir ve bugün hala gösteriler için kullanılmaktadır. Bir diğer görülmesi gereken yer ise, iyi korunmuş Osmanlı mimarisiyle dolu Kaleiçi veya Eski Şehir. Doğanın tadına varmak için serinletici sularda serinleyebileceğiniz Düden Şelaleleri’ne gidin. Ve Antalya’ya yapılacak hiçbir gezi, çok güzel plajlarından birini ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz.

Düden Şelaleri , Aspendos Tiyatrosu

Türkiye tarih ve kültür açısından zengin bir ülkedir ve Antalya en güzel ve canlı şehirlerinden biridir. Muhteşem kumsallarından antik kalıntılarına kadar Antalya’da görülecek ve yapılacak çok şey var. İşte bu muhteşem şehirde ziyaret edilecek birçok yerden sadece birkaçı.

Düden Şelaleleri , Antalya’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şelaleler şehrin eteklerinde bulunur ve araba veya toplu taşıma ile kolayca erişilebilir. Şelaleler en iyi şelalenin tepesinde bulunan izleme platformundan görülebilir. Platform, ziyaretçilere şelalenin ve çevredeki alanın panoramik manzarasını sunuyor. Ziyaretçiler ayrıca şelalenin dibine tekne turu yaparak şelalenin sularını daha yakından görebilirler.

Aspendos Tiyatrosu , Antalya, Türkiye’nin güneyinde yer alan güzel bir şehirdir. Çarpıcı plajları, berrak turkuaz suları ve muhteşem arkeolojik alanları ile tanınır. Antalya popüler bir turizm merkezidir ve şehirdeyken ziyaret edilecek pek çok yer vardır.

Aspendos tiyatrosu, Antalya’nın en iyi korunmuş Roma kalıntılarından biridir. Tiyatro MS 155 yılında inşa edilmiş ve 12.000 kişi kapasitelidir. Tiyatronun akustiği hala o kadar iyi ki bugün hala konserler ve diğer gösteriler için kullanılıyor.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz : https://www.gezintiler.com/